1. Life Effects-not in search
  2. Історії пацієнтів
  3. Коли серцеві захворювання змушують вас змінити роботу: 5 порад для полегшення перехідного періоду

Коли серцеві захворювання змушують вас змінити роботу: 5 порад для полегшення перехідного періоду

Getty Images/ SDI Productions

Через кілька місяців після серцевого нападу мій кардіолог порадив мені змінити роботу. Він знав, що я щодня працювала понаднормово, більше 40 годин на тиждень. Я працювала у постійному стресі, вимотана і на цілодобовому зв’язку без вихідних.

Будь-який стрес був шкідливим для здоров’я мого серця. Мій лікар порадив мені змінити роботу.

Я любила свою роботу менеджера з організації заходів. Але я також розуміла, що він правий.

Я прийняла важке рішення залишити улюблену роботу та перейти на нижчу посаду у своїй компанії. Я перейшла до іншого підрозділу на роботу з нормованим графіком, де я працювала лише 40 годин на тиждень і більше не була пов’язана до мобільного.

На щастя, всі мої колеги з розумінням поставилися до мого переходу, але зміна роботи не завжди легка.

Ось мої поради, якщо вам потрібно змінити роботу через хворобу серця.

Послухайте свого лікаря

Ваш лікар знає, що важливо для вашого здоров’я, та враховує ваші інтереси. Він знає, що найкраще підходить вашому серцю. Ви можете не завжди погоджуватися.

Чесно розкажіть лікареві про те, що у вас відбувається в особистому житті та на роботі, щоб він зрозумів, як краще вам допомогти.

Я була чесною зі своїм лікарем щодо своєї роботи після серцевого нападу. Він вважав, що для мене буде нерозумним повертатися до неї через стрес і понаднормовий графік. Після тривалого обговорення з ним я прийняла рішення.

І я рада, що вчинила саме так. Зміна роботи мала величезний ефект. Я більше не була заміжньою за своєю роботою.

Моє здоров’я стало моїм головним пріоритетом. Мені не потрібно було ставити клієнтів вище за себе.

Стрес зникнув. Було так приємно насолоджуватися стабільнішим балансом між роботою та особистим життям.

Поговоріть зі своїм HR-менеджером

Я дуже нервувалася, коли повідомляла всім про те, що мені потрібно залишити свою роботу. На щастя, моя компанія поставилася до цього з розумінням.

Закон про захист прав громадян США з обмеженими можливостями (Americans with Disabilities Act, ADA) вважає серцеві захворювання обмеженням працездатності, яке суттєво знижує здатність людини брати участь в одній або більше основних сферах життєдіяльності. Це означає, що мій роботодавець повинен був забезпечити обґрунтовані заходи для урахування моїх потреб.

Найімовірніше, вам доведеться повідомити свого HR-менеджера про ваш стан та потреби. Я сказала, що мій лікар рекомендував мені змінити роботу, тому що робочий графік та рівень стресу на моїй посаді на той час були не дуже корисними для мого серця.

Я була засмучена тим, що мій лікар порадив піти на пониження в посаді. Я також розуміла, що це було потрібно для мого здоров’я. Я просто хотіла знову стати здоровою. І я дуже рада, що моя нова посада не має такого навантаження.

Будьте чесними зі своїм новим керівником

Турбота про своє здоров’я важлива. Ви можете погано почуватися в деякі дні або ходити на прийом до лікаря. Це нормально.

Повідомте роботодавців про свої обмеження. Розкажіть, чому ви змінили роботу. Повідомте нового керівника, що вам може знадобитися відвідувати лікаря протягом робочого дня, і що іноді ви можете почуватися погано.

Ви не зобов’язані цього казати. Поговоріть, коли будете готові. Але якщо узгодити це, перш ніж вам доведеться пропустити день роботи, вашому керівнику буде простіше вас зрозуміти.   

[…] 

Намагайтеся планувати візити до лікаря таким чином, щоб вони не перешкоджали проведенню зустрічей або дотриманню термінів. Запропонуйте відпрацювати пропущений час, залишившись на роботі довше або під час обідньої перерви. Або візьмуть цей час у рахунок оплачуваної відпустки.

Зробіть баланс між роботою та особистим життям своїм пріоритетом

Ви змінили роботу за станом здоров’я. Пам’ятайте про це!

Перейшовши на роботу з меншим навантаженням, не починайте одразу просити понаднормові, щодня працювати під час обіду або залишатися допізна. Це тільки зашкодить вам у довгостроковій перспективі.

Мені доводилося нагадувати собі зробити перерву на обід і вчасно піти додому, коли я починала роботу з нормованим графіком. Я не звикла працювати 40 годин на тиждень!

Спочатку це було складно. Але я освоїлася і швидко почала отримувати задоволення.

Зрештою, ви можете захотіти працювати додатково. Приблизно через рік після зміни роботи я почала працювати довше. Переконайтеся, що ви готові до цього. Уточніть у свого лікаря, чи погоджується він з такою ідеєю. А потім з легкістю прийміть це рішення.

Сподіваюся, ці поради допоможуть вам полегшити перехідний період, якщо ви змінюєте роботу через хворобу серця. Без сумнівів, я дуже рада, що зважилася на це. Це було найкраще рішення!

Для отримання додаткової інформації про те, як лікувати серцеві захворювання, зверніться до свого лікаря.


ДЖЕРЕЛА

 
NPS-US-NP-00639. ТРАВЕНЬ 2020 р.

Я вважаю цю статтю

Поділіться сторінкою


Вас також може зацікавити

Складнощі та радість догляду

Статті Тіна Гейтс
Читати далі

У чому ми помиляємося щодо серцевих захворювань

Статті Кімбі Джагнендан
Читати далі

Подорожуючи з мігренню: що потрібно знати, перш ніж відправитися у подорож

Статті
Читати далі