1. Life Effects-not in search
  2. Історії пацієнтів
  3. 5 способів допомогти після інфаркту міокарда

5 способів допомогти після інфаркту міокарда

Getty Images/ RyanJLane

Після того, як п’ять років тому у мене трапився дуже обширний інфаркт міокарда, я вагалася звертатися по допомогу. Чому люди повинні допомагати мені? Вони не зобов’язані це робити, а навіть якщо і так, то чого б їм цього хотілося?

З того часу я зрозуміла, що людям, які перенесли серцевий напад або живуть із захворюваннями серця, просто необхідний опікун. Вам може знадобитися допомога. І багато людей з радістю допоможуть, якщо ви дозволите їм це зробити.

Опікунами чи доглядачами можуть бути друзі, співробітники, колеги або родина, і вони можуть відіграти важливу роль у вашому одужанні. Мої доглядачі допомогли мені повернутися до нормального життя після серцевого нападу.

Не впевнені, як доглядачі можуть вам допомогти? Ось виявлені мною п’ять великих і малих способів, як можна допомогти своїм близьким впоратися з хронічними станами, такими як серцеві захворювання.

Приготування або організація їжі

Моя мама живе в 20 хвилинах їзди від мене. Вона запропонувала мені готувати обід та вечерю протягом кількох тижнів після повернення додому з лікарні, і я з радістю прийняла цю допомогу!

Я сказала мамі, що хочу їсти щось корисне для серця, і вона готувала та привозила мені саме таку їжу. Все, що мені потрібно було робити, це розігрівати її.

Це дуже мені допомогло. Мені довелося обмежити фізичні навантаження після серцевого нападу, а моя мама допомогла зменшити стрес. Мені не потрібно було витрачати енергію на похід у продуктовий магазин або проводити години на кухні.

Ваші рідні можуть допомогти, навіть якщо вони не живуть поблизу або не мають часу готувати щодня. Вони навіть можуть допомогти вам з організацією харчування. Для цього створюється календар, в якому ви відмічаєте, коли вам потрібні обід або вечеря. Якщо ви поділитеся своїм календарем через соціальні мережі або електронну пошту, колеги, друзі та родичі можуть зареєструватися, щоб допомагати вам.

Підняття настрою та підбадьорювання

Це дуже важливо. Депресія досить розповсюджена після серцевого нападу з багатьох причин, а деякі лікарські препарати, що у подальшому застосовуються, такі як бета-блокатори, можуть посилювати симптоми депресії. Після того, як мені діагностували хворобу серця, у мене швидко виникла депресія. Друзі були моєю надійною опорою у боротьбі з депресією.

Двоє з моїх найкращих подруг завжди були поруч. Вони постійно підбадьорювали мене, і завдяки ним я відчувала себе краще навіть у найтяжчі дні.

Я без вагань могла звернутися до них, коли мені було погано. Вони швидко витягували мене з дому і завжди були готові поговорити зі мною телефоном. Я не можу передати, наскільки вони допомогли мені протягом першого року!

Це було взаємовигідно. Вони були раді допомогти, і ми насолоджувалися часом, який проводили разом. Це безперечно зміцнило нашу дружбу та зробило нас ближчими.

Якщо ви вважаєте, що у вас депресія, перше, що потрібно зробити, — це звернутися по професійну допомогу. Потім попросіть когось, кому ви довіряєте, бути разом з вами. Скажіть, що вам потрібен хтось, кому можна довіритись, коли вам погано. І вам з радістю допоможуть.

Поїздки на прийоми до лікаря

Мені знадобилося кілька тижнів, перш ніж я була готова знову водити автомобіль після серцевого нападу. Після першого тижня мені дозволили сісти за кермо, але навіть тоді мені було спокійніше, щоб хтось возив мене на прийоми до лікаря.

Мій тато на це погодився, і мені сподобалося проводити з ним час.

Можливість не водити автомобіль позбавила мене величезного стресу. Будемо чесними, у мене і так вже було достатньо причин для хвилювання. Завдяки цьому у мене з'явився додатковий час підготуватися до прийому та скласти список запитань для свого лікаря.

Запитайте у декількох друзів, чи можуть вони час від часу підвозити вас, і чи можете ви узгодити свої графіки. Думайте про це як про ще одну можливість стати ближче!

Моральна підтримка

Час від часу мені телефонували мої колеги, щоб дізнатися, як я почуваюся. Дехто підходив до мене на роботі, щоб запитати, як мої справи.

Може здатися, що кілька слів не матимуть великої значення, особливо якщо ви не дуже близькі. Але просто розуміння того, що навколо є люди, які піклуються про вас, коли ви боретеся з хронічною хворобою, може мати величезне значення. Знання того, що для отримання допомоги потрібно просто зателефонувати або написати повідомлення, дуже заспокоює і психологічно розвантажує.

Підтримуйте зв’язок з людьми, які бажають протягнути вам руку. Ніколи не знаєш, коли випадкове повідомлення чи дзвінок можуть скрасити твій день.

Підтримка та заохочення до зміни способу життя

Мій лікар рекомендував мені змінити підхід до фізичних вправ і дієту для захисту мого серця. Спочатку це було приголомшливо, і я не була впевнена, чи зможу довго дотримуватися таких змін.

Для мене фізичні вправи були справжнім випробуванням. У мене дуже непрості відносини з тренуваннями. Проте двоє моїх найкращих подруг завжди були поруч і підштовхували мене тренуватися. Вони навіть пішли зі мною в спортзал! Перш ніж почати займатися фізичними вправами після серцевого нападу, обговоріть будь-який режим тренування зі своїм лікарем.

Мої друзі також заохочували мене дотримуватися нової дієти. Вони ніколи не спокушали мене і не дражнили їжею, яку я не могла їсти, коли ми разом обідали чи вечеряли.

Головний висновок

Це лише кілька прикладів того, як мої доглядачі допомогли мені після серцевого нападу. Є багато інших способів підтримати близьку людину з хронічним захворюванням.

Всі люди різні. Всі доглядачі різні. Поділіться цими ідеями зі своїми доглядачами та знайдіть комбінацію, яка найкраще вам підходить! 

Для отримання додаткової інформації про лікування серцево-судинних захворювань зверніться до свого лікаря або медичного персоналу.


Джерела

 
NPS-US-NP-00518. ГРУДЕНЬ 2019 р.

Я вважаю цю статтю

Поділіться сторінкою


Вас також може зацікавити

Складнощі та радість догляду

Статті Тіна Гейтс
Читати далі

Подорожуючи з мігренню: що потрібно знати, перш ніж відправитися у подорож

Статті
Читати далі

У чому ми помиляємося щодо серцевих захворювань

Статті Кімбі Джагнендан
Читати далі