Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман відвідав офіс компанії Teva Pharmaceutical Industries Ltd. в Єрусалимі

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман відвідав Ізраїль з дводенним візитом 15-16 травня, щоб посилити зв’язки між двома країнами та налагодити стратегічне партнерство в кількох напрямках, в тому числі в сфері охорони здоров’я.

У рамках візиту пан Гройсман зустрівся з Прем’єр-міністром Ізраїлю Беньяміном Нетаньягу, Президентом Ізраїлю Реувеном Рівлином та Спікером Кнесету Юелем Едельштейном. Крім того, 16 травня Володимир Гройсман провів зустріч з представниками бізнес-спільноти Ізраїлю в інноваційному центрі фармацевтичної компанії Teva Pharmaceutical Industries Ltd. (Teva) в Єрусалимі.

Прем’єр-міністра супроводжувала виконуюча обов’язки Міністра охорони здоров’я пані Уляна Супрун, Міністр освіти і науки Лілія Гриневич, Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, Керівник Офісу з залучення та підтримки інвестицій Даніель Білак, Міністр соціальної політики Андрій Рева, Міністр культури Євген Нищук та інші представники офіційної делегації.

Крім представників компанії Teva, на зустрічі були присутні керівники ізраїльських інноваційних медико-біологічних компаній та підприємств Orbimed Israel, Brainsway Ltd., Mobile ODT, Witalize Ltd., Sanara Ventures, а також представники Міністерства економіки Ізраїлю, Асоціації виробників Ізраїлю та Ізраїльського Інституту Експорту. Учасники обговорювали можливості розвитку системи охорони здоров’я в Україні та погодились тісно співпрацювати в процесі медичної реформи та, зокрема, в проекті E-health.

Основним принципом проекту є тісна співпраця між Урядом, громадськими організаціями та бізнес-спільнотою. Слідуючи цьому принципу, Teva відкрита до обговорення кращих практик та інновацій у сфері охорони здоров’я, які компанія розробляє та використовує.

Після дискусії, Прем’єр-міністр та офіційна делегація відвідали виробничі потужності Teva.

“Ми зацікавлені, щоби бізнес-середовище розвивало взаємодію, і цей діалог мав конкретний результат. Ми відкриті у підвищенні кооперації. Ми знаходимося на початку зміни цієї системи. Все, що пов'язано з медициною, фармакологією, є дуже важливим для України", – наголосив Володимир Гройсман. Він зауважив, що одним з прикладів успішної співпраці Ізраїлю та України в медичній сфері є робота компанії Teva, яка однією з перших долучилася до урядової програми "Доступні ліки".

“Teva повністю підтримує медичну реформу, яка може вплинути на розвиток фармацевтичного ринку в Україні. Ми переконані, що можемо зробити свій внесок в її втілення. Ми також відкриті до подальшої співпраці в рамках ініціатив Уряду України”, зазначив Авіноам Сапір, Старший віце-президент з інновацій та генеральний директор Teva в Ізраїлі.

15 травня 2017 року було підписано План співробітництва у галузі охорони здоров'я та медицини між Міністерством охорони здоров'я України та Міністерством охорони здоров'я Держави Ізраїль на 2017-2021 роки.