1. Life Effects-not in search
  2. Історії пацієнтів
  3. Ключ до депресії: усвідомлення «сповзання»

Ключ до депресії: усвідомлення «сповзання»

Getty Images/ Jaromír Chalabala

Якщо ви схожі на мене, депресія може викликати у вас відчуття, що ви тонете, застрягли в ямі або стрімко падаєте вниз. Насправді, є багато метафор і виразів для опису депресії, які об’єднує поняття «знаходитися на дні». Усі ці почуття викликали в моїй свідомості образи, які нагадували про необхідність піднятися назад.

Якщо ви стикалися з проблемами, пов’язаними з депресією, можливо, ви знаєте, що позбутися симптомів та негативних почуттів часто досить непросто, навіть якщо в цілому ви почали почуватися краще. Залежно від вашої ситуації, одужання від депресії може бути тимчасовим або повторюваним процесом.

Я зрозумів, що як тільки я знову піднімаюся нагору, на мене чекає новий виклик.

Розвиток самосвідомості

Важливо відзначити, що хоча існує безліч спільних проблем, з якими багато хто стикається під час депресії, написане мною базується на моєму власному досвіді. Якщо ви хочете спробувати цей підхід, потрібно буде перевірити його на собі. Бажано обговорити будь-які зміни, які можуть вплинути на ваш план лікування, зі своїм лікарем або іншим медичним працівником.

Я вважаю, що значна частина боротьби з депресією та одужання від неї зводиться до самоусвідомлення. Коли ви повністю охоплені депресією, ви не можете жити в гармонії зі своїм справжнім «я» або вести важливі потрібні розмови. Занадто часто я помічав цю закономірність.

Коли ви намагаєтеся відшукати, які інструменти чи послуги вам підходять, важливо розуміти себе, те, як ви функціонуєте, а також свої власні вподобання. Самоусвідомлення може допомогти вам знайти правильний шлях до одужання.

Ви виражений візуал? Вам складно підбирати слова? Можливо, вам корисно буде попрацювати з арт-терапевтом.

Ви любите фотографувати? Подумайте про те, щоб навчитися фотографії та приєднатися до спільнот однодумців.

Існує й багато інших варіантів. Може знадобитися багато часу і зусиль, перш ніж ви знайдете те, що підходить саме вам.

Думаю, що коли з метафоричної ями піднімаєшся нагору, то розумієш, що час, приділений пошуку саме своїх способів, був вартий того.

Як тільки я знайшов підхід, який, схоже, працював — у моєму випадку, більшою частиною, це була фотографія — мені відкрилося те, чого я раніше не відчував. Я вперше дійсно відчув, що мені «краще», і що я знову «підіймаюся». Але потім я дізнався, що таке «сповзання».

Навчитися розпізнавати сповзання

Сповзання — це те, що відбувається, коли знову виникають невеликі ознаки ваших звичайних симптомів депресії. Це розумовий процес, який мені нагадує сипучі піски. Коли ти сповзаєш, з кожним моментом вирватися стає все важче. Як і у випадку із сипучими пісками, тебе може засмоктати набагато швидше, ніж здається, і це спочатку важко розпізнати.

Після років використання власного підходу для виходу з депресії та тривожності у проактивний стан благополуччя я помітив цю важливу частину процесу. Якби одужання було ареною, ця частина була б схожа на тонку червону лінію посередині.

Порівняно з початковими випробуваннями на шляху до кращого самопочуття, дуже легко не помітити, що ти «сповзаєш». Зрештою, ви знову починаєте почуватися добре. Якщо такий стан у вас виникає вперше, або якщо від першого виникнення депресії пройшло багато часу, ви можете навіть не знати, на що звертати увагу. Для мене сповзання — це один або декілька з таких пунктів:

  • у мене виникає потяг до шкідливих звичок, або мені стає складніше дотримуватися корисних звичок;
     
  • я поводжуся тихіше і починаю менше спілкуватися або виражати себе;
     
  • я стаю менш товариським і відповідаю на повідомлення повільніше або не відповідаю взагалі;
     
  • я виявляю менший інтерес до хобі або занять, якими я зазвичай захоплююсь;
     
  • я почуваю себе менш енергійним або натхненним.

На перший погляд, пункти з цього списку дуже легко помітити. Але насправді важко визначити дуже ранні ознаки і початок цих симптомів.

До того часу, коли це стане очевидним, ви знову можете опинитися у глибокій депресії.

А які ознаки у вашому випадку?

Головний висновок Що робити, коли ви помітили, що «сповзаєте»

Це просто в теорії, але важко на практиці, — починайте діяти одразу, коли помітите сповзання або будь-який свій варіант цього відчуття.

Щойно ви відчуєте, що починаєте сповзати, необхідно використовувати дієві інструменти, які ви визначили для себе. Одразу розпочинайте боротися зі сповзанням і сконцентруйтеся на підтримці свого самопочуття. Якщо ви працюєте із психотерапевтом або спеціалістом у сфері психічного здоров’я, важливо тримати їх у курсі подій або звертатися до лікаря, якщо стан погіршується.

Я вважаю, що чим краще ви навчитеся відчувати сповзання і чим швидше почнете діяти, тим меншим буде падіння.

Найважливіше, щоб кожного разу ви знову піднімалися.

Для отримання додаткової інформації про те, як контролювати депресію, зверніться до лікаря.


DEPR-US-NP-00045. ГРУДЕНЬ 2018 р.

Я вважаю цю статтю

Поділіться сторінкою


Вас також може зацікавити

Складнощі та радість догляду

Статті Тіна Гейтс
Читати далі

Код депресії: що ми кажемо і що ми маємо на увазі

Статті Брайс Еванс
Читати далі

Як підтримувати людину під час депресивного епізоду

Статті
Читати далі