1. Life Effects-not in search
  2. Історії пацієнтів
  3. Як підтримувати людину під час депресивного епізоду

Як підтримувати людину під час депресивного епізоду

Getty Images/ skynesher

Порада №2, як допомогти другу пережити депресивний епізод: Нагадуйте: «Ти — це ти, і цього достатньо».

Під час депресивного епізоду деяким людям майже неможливо висловити свої потреби та бажання. Більшу частину часу вони проводять у своїх думках, намагаючись впоратися з негативним внутрішнім діалогом, тривогою і пригніченням. На конструктивне спілкування не вистачає часу та сил. Тому, якщо хтось, хто вам небайдужий, живе з депресією, ви можете не знати, як підтримати таку людину.

В один з її хороших днів поговоріть з близькою людиною про те, як ви можете надати підтримку, коли вона її потребуватиме. Таким чином ви зможете в загальних рисах спланувати, як пережити депресивний епізод разом.

Дізнайтеся, що для неї означає підтримка.

Кожен, хто живе з депресією, справляється з нею у свій власний спосіб. Деяким людям потрібно побути на самоті. Інші намагатимуться проспати епізод. Творчі особистості можуть писати або малювати у важкі часи. Особисто я люблю зануритися у перегляд фільмів. Вони дуже відволікають мене від того, що відбувається в моїй голові.

Поговоріть із близькою вам людиною та дізнайтеся, що допомагає їй подолати складні моменти. Якщо потрібен простір, надайте його без зайвих запитань.

Крім того, у розпалі епізоду близькій вам людини може знадобитися допомога із виконанням повсякденних справ. У разі необхідності робіть те, що можете, щоб підставити плече. Наприклад, це може бути приготування їжі або прання. Звільнення від цих обов’язків дозволяє зосередитися на турботі про себе та використанні інструментів, які допомагають покращити стан.

Нагадуйте: «Ти — це ти, і цього достатньо».

Депресія та переживання особливо важкого епізоду призводять до виникнення почуття провини. Ваша близька людина може почуватися винною через те, що не може функціонувати на своєму «нормальному» рівні.

Щоб зменшити почуття провини, нагадайте їй, що погано почуватися — це нормально. Вона не винна у своїй депресії. Інколи депресія може погіршуватися так само, як і хронічне захворювання, наприклад, артрит. Ніхто не звинувачує людину з артритом в тому, що у неї є це захворювання. Тому такі люди не повинні почуватися винними у своїй депресії.

Майте емпатію до почуттів близької людини

Знецінювання чийогось досвіду, коментарі на кшталт «у світі є люди, яким важче», можуть зашкодити. Не можна порівнювати біль різних людей.

Деякі люди можуть почати почуватися непомітними, якщо їхні друзі та сім’я не усвідомлюють, наскільки серйозною є їхня депресія. Пам’ятайте, що вони не контролюють свої почуття. Їм потрібна ваша емпатія.

Покажіть, що ви приймаєте те, що вони відчувають, слухаючи та запитуючи, як ви можете допомогти. Зрозумійте, що те, через що вони проходять, — реально і здається всеосяжним. Будьте поруч, коли ви потрібні.

Заохочуйте їх перебувати на сонці.

Через депресію може хотітися спати цілими днями, що зводить час перебування під сонячними променями до мінімуму. Заохочуйте свою близьку людину виходити на вулицю на декілька хвилин щодня. Часто у людей із депресією виникає дефіцит вітаміну D. Перебування на сонці — природний спосіб отримати цей такий необхідний елемент.

Запросіть її прогулятися садом, якщо він у вас є, або посидіти на вулиці або біля вікна, щоб випити чашку кави або чаю. Якщо людина з депресією наполягає на тому, щоб залишитися вдома, відкрийте штори або жалюзі, щоб природне світло попадало всередину. На мій досвід, трохи сонця та свіже повітря дійсно допомагають підняти настрій.

Нагадуйте дбати про себе

Багатьом людям буває важко дбати про себе. Із депресією це буває ще важче. Прості речі, такі як чищення зубів, розчісування волосся або одягання, вимагають надмірних зусиль. Їжа також часто відходить на другий план.

Ваша близька людина може опиратися, але, якщо ви зможете витягнути її з ліжка, це матиме величезне значення. Запропонуйте допомогу із вмиванням та чищенням зубів. Спробуйте надягнути на неї зручний одяг і відвести в кімнату з телевізором та великою кількістю природного світла. Вона почуватиметься трохи краще, коли залишить темну кімнату.

Крім того, під час епізоду депресії часто немає апетиту. Заохочуйте близьку людину їсти невеликими порціями протягом дня. Тост, фруктовий салат, невеличкий салат з зелені чи суп — це легкі страви, які можна «подужати» під час нападів.

Подумайте над тим, щоб приготувати протеїновий або поживний коктейль, у разі повної відмови від їжі. Переконайтеся, що людина з депресією п’є достатню кількість води! Зневоднення у будь-кого викликає млявість.

Зробіть приємну розслаблюючу ванну для близької людини. Депресія супроводжується болем у м’язах. Я рекомендую додавати в гарячу воду морську сіль і лавандове масло для розслаблення.

Деяким людям також допомагає керована медитація на тему доброти до себе. Така медитація може стимулювати виникнення позитивних думок, щоб перебити негативний внутрішній діалог, який повністю заповнює людину.

Зробіть вашу присутність тихою

Коли хтось переживає депресивний епізод, імовірно, що йому не хочеться розмовляти з оточуючими. Спробуйте не ставити запитання про те, чому людина почувається пригніченою. У більшості випадків вона сама цього не знає.

Тихої присутності більше ніж достатньо. Просто посидьте, фізично перебуваючи поряд. Усвідомлення того, що ти не самотній, дуже допомагає перейти побороти депресію.


Ресурси, використані у статті

 
NPS-US-NP-00600. БЕРЕЗЕНЬ 2020 р.

Я вважаю цю статтю

Поділіться сторінкою


Вас також може зацікавити

Складнощі та радість догляду

Статті Тіна Гейтс
Читати далі

Код депресії: що ми кажемо і що ми маємо на увазі

Статті Брайс Еванс
Читати далі

Ключ до депресії: усвідомлення «сповзання»

Статті Брайс Еванс
Читати далі