1. Life Effects-not in search
  2. Історії пацієнтів
  3. 5 несподіваних речей, які погіршують мої напади мігрені

5 несподіваних речей, які погіршують мої напади мігрені

Getty Images/ DmitriyTitov

У мене досить великий перелік тригерів мігрені. До нападів мігрені найчастіше призводять недосипання, стрес, пропуск прийомів їжі, зневоднення, споживання молока або будь-яких страв із високим вмістом цукру, недостатні перерви протягом дня та перельоти.

На додаток до моїх звичайних тригерів, напади мігрені у мене виникають у відповідь на деякі рідкісні тригери, які можуть здивувати вас.

Ось декілька несподіваних речей, які погіршують мої напади мігрені.

1. Фізичні вправи

Знаєте це відчуття, коли ви щойно закінчили відмінне тренування, енергія розливається вашим тілом, і вас охоплює збудження від досягнення чогось позитивного? Я знаю.

Раніше мені подобалося таке відчуття після гарного тренування. Воно заряджало мене енергією на залишок дня або вечора.

На жаль, я не відчувала його протягом багатьох років. Через мігрень після тренування я виснажена. Настільки, що здається, що я майже не можу стояти.

Моя голова наливається свинцем, і здається, що її тягне до землі. І тут починається біль. Я відчуваю гострий біль навколо очей і у потилиці.

Замість того, щоб бути в піднесеному настрої після тренування, я почуваюся подавленою. Це відбувається після пробіжки, стрибків, занять на велотренажері або майже будь-яких вправ, що передбачають кардіонавантаження. Таким чином, спортсменка, якою я колись була в коледжі, більше не може пробігти навіть декілька хвилин.

Як я з цим справляюся? Я знайшла інші ефективні методи фізичних навантажень, які не провокують біль. Йога (навіть «гаряча» йога) та пілатес на реформері дозволяють мені добре почуватися, не провокуючи біль. Єдиний нюанс полягає в тому, що я маю бути обережною, уникаючи стояння на руках або рухів вверх-вниз, які призводять до додаткового тиску на голову, оскільки це провокує біль. Завдяки «гарячій» йозі я навіть можу без проблем спітніти.

Тим не менше, те, що мені підходить (або не підходить), може мати протилежний ефект в інших людей, які живуть із хронічною мігренню.

2. Зменшення стресу

Можна подумати, що найстресовіші моменти мого життя мали б провокувати напади мігрені. Але насправді я зрозуміла, що мігрень виникає відразу після закінчення напруженого періоду.

Так відбувалося, коли я була молодою і вчилася у школі. Мігрень починалася після завершення останнього екзамену. Так само мігрень завжди починається після напруженого робочого тижня або складних особистих обставин.

Часто ці стресові ситуації неминучі. Протягом таких моментів я намагаюся зосередитися на дихальних вправах і писати, щоб позбутися переживань і тривоги.

3. Зміни атмосферного тиску

Може здаватися дивним, але зміни погоди можуть викликати мігрень.

Здебільшого я розумію, що йде дощ або змінюється температура, тому що відчуваю тиск в голові. Іноді я відчуваю, що щось насувається, навіть за день. Зниження або підвищення температури на 10–15 градусів часто провокує нову мігрень.

У результаті я часто намагаюся не слідкувати за прогнозами погоди.

4. Парфуми і одеколони

Нічого не може бути гіршим, ніж пройти через шлейф чиїхось парфумів або випадково зайти у парфумерний відділ магазину. Навіть проходити ззовні магазину парфумів для мене небезпечно. Аромати можуть миттєво спровокувати мігрень або посилити вже існуючий біль.

Я досить чутлива до запахів. Через це мені доводилося просити знайомих не носити певні парфуми. Я також прошу їх не палити свічки, коли я поряд.

Крім того, мені часто доводиться закривати обличчя під час поїздки в метро з людиною, яка носить занадто сильний аромат.

5. Яскраве, жовте або миготливе світло

Я люблю темряву. Я завжди намагаюся уникати жорсткого жовтого або яскравого освітлення. Так само, як мій ніс чутливий до запахів, мої очі чутливі до світла — все завдяки моєму «мігренозному» мозку.

Коли я бачу машину швидкої допомоги, що проїжджає вулицею, або навіть блимання велосипедного світла, мені потрібно прикрити очі. Але блимання не припиняється, навіть коли мої очі закриті.

Мені також заважає світло екранів моїх електронних пристроїв. Тому я завжди зменшую яскравість екранів свого телефона, комп’ютера та телевізора до мінімуму. Я навіть встановлюю спеціальні плівки на монітори свого комп’ютера для додаткового захисту від світла.

У багатьох інших людей також є несподівані тригери.

Під час написання цієї статті я дивилася дописи в Instagram про несподівані речі, які викликають мігрень.

Деякі з таких незвичайних тригерів: лежання, сонце, високі звуки, монотонні шуми, глибокий сон, дощ, довгі поїздки автомобілем, пиво, стрибки, зав’язування волосся у хвостик, дим, лайми, м’ясні напівфабрикати, секс і білий шоколад.

Очевидно, що наші тригери досить різноманітні. Важливо, щоб усі ми з повагою відносилися до тригерів інших людей, якими б вони не були. І, в ідеалі, можливо, ми погодимося припинити носити парфуми навколо людей із мігренню.

NPS-IE-NP-00127. Листопад 2020 р.

Я вважаю цю статтю

Поділіться сторінкою


Вас також може зацікавити

Складнощі та радість догляду

Статті Тіна Гейтс
Читати далі

Як мігрень впливає на мій апетит

Статті
Читати далі

Подорожуючи з мігренню: що потрібно знати, перш ніж відправитися у подорож

Статті
Читати далі