1. Life Effects-not in search
  2. Історії пацієнтів
  3. Подорожуючи з мігренню: що потрібно знати, перш ніж відправитися у подорож

Подорожуючи з мігренню: що потрібно знати, перш ніж відправитися у подорож

Getty Images/ IgorTsarev

Нещодавно у мене виникла мігрень за дві години до того, як мені потрібно було їхати в аеропорт у відпустку. Мої валізи вже були спаковані, і я не могла дочекатися наступного тижня. Але мігрень була настільки сильною, що я фізично не могла дістатися аеропорту.

Я була засмучена не тільки через те, що довелося пропустити розслаблюючу і цікаву відпустку, а ще й від того, що я була прикута до ліжка протягом декількох днів. Я не могла відірвати голову від подушки, подивитися телевізор або навіть дістатися до дивану у вітальні, щоб змінити обстановку.

Я часто не можу уникнути мігрені, і нерідко вона виникає дуже невчасно. Тим не менш, подорожі — це важлива частина мого життя, тому я розробила декілька тактик, які допоможуть зменшити будь-який додатковий біль та отримати від поїздок якнайбільше задоволення.

Ось мої поради, як подорожувати, якщо ви живете з мігренню.

Не заганяйте себе надмірно у дні, що передують поїздці.

Не перевантажуйте себе за тиждень до подорожі. Це не того варте. Ніщо не може бути гірше, ніж пройти через складний тиждень і «зірватися» ще до початку відпустки.

Підтримуйте водний баланс

Пийте багато води протягом декількох днів перед подорожжю. Я завжди помічаю, що сам рейс у поєднанні з тривожною пітливістю дорогою до аеропорту призводить до зневоднення. Головне — підготуватися до цього заздалегідь.

Підготуйте перекус

Пропускати прийоми їжі — це величезна помилка. Я завжди беру із собою закуски, коли їду у відпустку. Інколи я беру батончик з граноли, суміш горіхів, попкорн чи навіть салат. Незалежно від того, яким буде перекус, важливо не давати мігрені можливості зіпсувати подорож.

Зберігайте спокій

Зберігати спокій — це найтяжча частина для мене, оскільки є багато речей, які цьому заважають. Мені потрібно розібратися з усіма питаннями і прибратися, перш ніж поїхати з міста. Мені подобається повертатися у чисту кімнату з ідеально застеленим ліжком та майже порожнім списком справ.

Знання того, що я зробила все необхідне, і вдома на мене чекає тепла, чудова кімната, робить мої подорожі набагато кращими.

Щойно моя кімната буде готова, наступний крок — доїхати до аеропорту.

Це може бути непросто в Нью-Йорку, особливо якщо моя подорож припадає на п’ятницю, коли багато заторів. Тому пошук найшвидшого способу дістатися до аеропорту (спільний проїзд, таксі, метро або потяг) завжди забирає дуже багато сил.

Я докладаю максимум зусиль для того, щоб розслабитися і мати додатковий час, не нервуючи через те, що я можу пропустити свій рейс.

Як тільки я приїжджаю в аеропорт, моя улюблена заспокійлива тактика — знайти книгарню в аеропорту та взяти книгу, про яку я ніколи не чула. Я купую її та починаю читати, і часто не зупиняюся, поки не дістануся до місця призначення.

Хоча це може здатися божевільним, це ідеальний спосіб відволіктися від стресу, пов’язаного з подорожжю, який чарівним чином перетворює витрачений даремно день подорожі в день задоволення і втечі.

Визначення очікувань

Подорож зі мною може бути хоч і веселою, але не завжди легкою.

Перш ніж вирушати в подорож, я завжди нагадую своєму партнеру по поїздці (незалежно від того, чи це друг, хлопець або член родини), що існує ймовірність того, що мігрень може перешкодити нашій відпустці. Іноді я навіть почуваюся занадто погано, щоб насолоджуватися цим досвідом.

Для мене нормально піти спати, поки інша людина займається своїми справами. Деяких партнерів з подорожей це влаштовує, тоді як інші не хотіли б розлучатися і залишати мене одну, поки мені погано.

У будь-якому випадку, я вважаю, що краще заздалегідь визначити очікування, щоб усі наперед знали, на що погоджуються. Таким чином, не буде образ, якщо все піде не так, як планувалося.

Що я роблю в аеропорту та під час польоту

Одразу після проходження контролю безпеки я беру величезну пляшку води і додаю в неї пакети кристалізованого лимону. Я помітила, що п’ю більше води, коли в ній є лимон. Найкращий час, щоб відновити водний баланс, — це одразу після проходження контролю безпеки.

Велика пляшка води завжди виходить дорогою — близько $6 — але це того варте. Навіть через вагу пляшки з водою мені часто хочеться її випити, щоб моя сумка стала легшою.

Якщо я забула взяти з собою перекус, тоді я блукаю аеропортом у пошуках закусок, не перевантажених сіллю і цукром. Навіть якщо я не голодна, мені потрібно переконатися, що я готова не їсти протягом декількох годин.

Під час польоту я продовжую пити багато води. Якщо хтось проходить з візком, я завжди прошу води і одразу її випиваю.

Не забувайте отримувати задоволення (і робити перерви)

Я завжди намагаюся отримувати задоволення тут і зараз і не заганяти себе настільки, щоб спровокувати ще один напад мігрені. Я намагаюся отримувати максимум задоволення і стежити за тим, щоб не перенапружуватися і не відчувати себе занадто виснаженою.

Для цього якнайкраще підходить короткий денний сон і перерви.

Відпочиньте після відпустки

Після повернення з відпустки я люблю виділити пару днів, щоб відійти від поїздки, коли це можливо.

Це дає мені трохи свободи. Якщо я трохи перестараюся, у мене буде час відпочити та відновитися наприкінці відпустки.

Головний висновок

Мігрень часто буває несподіваною та неминучою. Коли ви часто подорожуєте, важливо підготуватися до найгіршого сценарію. Мігрень може легко зіпсувати подорож, але вжиття заходів, перш ніж сісти в літак, дозволить отримати від поїдки максимальне задоволення.

Для отримання додаткової інформації про лікування мігрені зверніться до свого лікаря або медичного персоналу.

 
MIG-US-NP-00106. ГРУДЕНЬ 2018 р.

Я вважаю цю статтю

Поділіться сторінкою


Вас також може зацікавити

Складнощі та радість догляду

Статті Тіна Гейтс
Читати далі

Як мігрень впливає на мій апетит

Статті
Читати далі

5 несподіваних речей, які погіршують мої напади мігрені

Статті
Читати далі