Розумні прилади допомагають пацієнтам з розсіяним склерозом розвивати спільноти

Підрозділи Розробки споживчих рішень та Глобальний споживчих досліджень Teva провели дослідження з метою виявити, чи можуть персональні прилади позитивно впливати на стан здоров’я і відчуття контролю над своїм станом. Це перше подібне дослідження компанії серед пацієнтів з розсіяним склерозом, результатом якого став план інвестицій у сфері цифрової охорони здоров’я.

Підрозділи Розробки споживчих рішень та Глобальний споживчих досліджень Teva провели дослідження з метою виявити, чи можуть персональні прилади позитивно впливати на стан здоров’я і відчуття контролю над діагнозом. Це перше подібне дослідження компанії серед пацієнтів з розсіяним склерозом, результатом якого став план інвестицій у сфері цифрової охорони здоров’я. 

Проектна команда досліджувала три технології: розумний годинник, що аналізує показники фізичної активності, систему вимірювання тривалості та якості сну, та розумні ваги для вимірювання змін у вазі та композиційного складу тіла.

Результати були дещо неочікуваними. Дослідження було організоване таким чином, що учасники могли спілкуватись один з одним. І, за спостереженнями одного із членів команди, «… в процесі ми помітили, що учасники об’єднувались, щоб допомагати один одному. Між людьми, які ніколи не зустрічались раніше, виникали та розвивались відносини, це було неочікувано і захоплююче».

Обрати партнерів

Традиційно подібні проекти проводяться у форматі клінічних досліджень, але в даному випадку Teva обрала комерційний підхід, щоб дослідити контекст використання розумних приладів серед певної категорії пацієнтів.

Обрати партнерську організацію для реалізації даного проекту було надзвичайно важливо. Teva співпрацювала з компанією Withings (зараз належить Nokia), яка допомагала з приладами та аналізом отриманих даних, а також з командою C Space Health, яка залучала учасників дослідження. На прохання Teva вони створили онлайн-спільноту для учасників, яка дозволила аналізувати контекст отриманих даних. Крім того, вони розробили детальний план навчання на основі регулярних активностей та досліджень, щоб краще зрозуміти досвід учасників і враження від використання розумних приладів, зокрема їх уявлення про «вдалий» і «невдалий» день пацієнта та загальні уявлення про турботу про себе.

Переваги об’єктивних даних

Після п’яти місяців участі у дослідженні, учасники поділились своїми враженнями. Пацієнти стверджували, що могли краще передбачити прояви хвороби, оскільки мали об’єктивні дані, які раніше, як правило, не брали до уваги.

Teva отримала кілька цінних спостережень у результаті дослідження, зокрема щодо можливостей немедикаментозного втручання та цифрових інструментів для управління станом здоров’ям.

Для прикладу, з’ясувалось, що пацієнти з розсіяним склерозом часто одягають фітнес-трекер не на зап’ястя, оскільки мають проблеми з рівновагою, а на руку чоловіка чи дружини, які ідуть поруч з ними, або ж на медичні ходунки. Таким чином, трекер не нараховує кроки через мимовільні рухи руки пацієнта.

Відповідно, наступні покоління розумних приладів для пацієнтів з розсіяним склерозом повинні враховувати такі особливості.

Задля кращого самопочуття

Результати даного дослідження будуть використані у майбутніх розробках Teva. Вони є релевантними не тільки для пацієнтів з розсіяним склерозом, але і для інших пацієнтів з хронічними захворюваннями, і, врешті решт, можуть допомогти їм почуватись краще. 

 NPS-ALL-NP-00015 MAY 2018