Використання генеричних препаратів Тева потенційно заощадило 101 мільйон доларів державних коштів в Україні, за даними звіту про економічний вплив Тева у 2020 році

7 вересня 2021 року – Teva Pharmaceutical Industries Ltd. (далі Тева) опублікувала звіт про вплив компанії на економіку та системи охорони здоров’я у 15 країнах, в тому числі в Україні, в 2020 році.

Звіт підготовлений незалежною американською аналітичною компанією Matrix Global Advisors (Матрікс Глобал Едвайзорс, MGA). MGA аналізували дані про прямий та непрямий економічний вплив Тева через підтримку робочих місць, трудовий дохід, потенційні заощадження державних коштів за рахунок придбання генеричних лікарських засобів замість оригінальних.

За даними звіту, потенційна економія бюджетних коштів в Україні, асоційована із використанням генеричних препаратів Тева у 2020 році, становить близько 101 млн. доларів, або 2,7 млрд. гривень.

Діяльність компанії підтримала близько 2100 робочих місць. Внесок Тева в ВВП України становить близько 517 млн. доларів (13,9 млрд. гривень). Компанія згенерувала близько 67 млн. доларів трудового доходу (1,8 млрд. гривень).

«Потенційна економія бюджетних коштів у розмірі близько 101 мільйонів доларів це важливий показник для пацієнтів, адже заощаджені кошти можуть бути спрямовані на закупівлю більшої кількості лікарських засобів у різних терапевтичних напрямках. Ми пишаємось даними звіту і продовжимо аналізувати вплив компанії на економіку та на доступність лікування», говорить Дмитро Спіцин, Генеральний директор «Тева Україна».

Економічний вплив Teva в Україні

   Робочі        місця

         Трудовий                   дохід, млн.

         ВВП, млн.

    Грн.

 Дол.США 

 Млн.грн.

 Дол.США 

Пряма економічна діяльність Teva

    338

    210

       8

   3 570

     132

Економічна діяльність, яку підтримує Teva

   2 014

  1 588

      59

  10 354

     384

Разом

   2 352

  1 799

      67

  13 924

     517

За даними MGA про економічний вплив в Україні в 2020 році. Методологія розрахунку даних MGA надана в повному звіті.

У всіх 15 країнах, проаналізованих у звіті, генеричні препарати Тева допомогли заощадити близько 43,1 млрд. доларів державних коштів. Розмір заощаджень у США склав приблизно 28,8 млрд. доларів. У дев’яти країнах ЄС системи охорони здоров’я заощадили близько 9,6 млрд. доларів.

Діяльність Тева створила умови для підтримки близько 250 тисяч робочих місць у 15 країнах. За даними MGA, внесок компанії у ВВП цих країн становить близько 52 млрд. доларів. Крім того, Тева згенерувала близько 11,7 млрд. доларів трудового доходу.

 Інформація про звіт

Звіт був підготовлений компанією MGA на замовлення Тева на основі даних компанії та ринкових даних. Тева не мала впливу на методологію, підготовку, визначення та інтерпретацію результатів дослідження. Звіт 2020 року містить дані про 15 країн із 60, де працює Тева. Вони представляють 75% доходу компанії та 60% штату у 2020 році. З повною версією звіту можна ознайомитись тут.

Інформація про компанію

ТОВ «Тева Україна» – один із трьох лідерів фармацевтичної галузі в Україні[1]. Портфоліо компанії нараховує понад 200 генеричних та оригінальних лікарських засобів, які застосовуються в більшості ключових терапевтичних напрямків. Більше інформації про компанію Ви знайдете на сайті www.teva.ua

«Тева Україна» є частиною Teva Pharmaceutical Industries Ltd, провідної міжнародної фармацевтичної компанії зі штаб-квартирою в Ізраїлі, заснованої у 1901 році.

Teva спеціалізується на розробці, виробництві та маркетингу генеричних та оригінальних лікарських препаратів, а також активних фармацевтичних інгредієнтів. Компанія використовує понад 1 800 молекул для виробництва більше 3 500 лікарських засобів.

Teva об’єднує близько 45 000 співробітників у 60 країнах світу. Препаратами та послугами Teva щодня користується близько 200 мільйонів людей.

У різні роки до складу Teva Pharmaceutical Industries Ltd увійшли компанії Actavis, Pliva,  Ratiopharm, IVAX та інші. Більше інформації Ви знайдете на сайті www.tevapharm.com.

[1] За даними Proxima Research про обсяги продажів за 2020 рік

Teva Ukraine Economic Impact Report