1. Life Effects-not in search
  2. Історії пацієнтів
  3. Як мігрень впливає на мій апетит

Як мігрень впливає на мій апетит

Getty Images/ nensuria

Мігрень часто впливає на мій апетит. Інколи я взагалі не хочу їсти. Це не просто відсутність голоду, а майже відраза до їжі — ніби від кожного укусу я почуваюся гірше і мене навіть ще більше нудить. В результаті моя вага коливалася — в один особливо важкий період я схудла на 7 кілограмів за місяць, тому що нудота і сильний біль унеможливлювали прийом їжі. 

В інших випадках мігрень змушує мене відчувати такий голод, ніби ніщо не може його вгамувати.

Намагаючись зрозуміти ці зміни, я почала заглиблюватися у свій досвід мігрені, щоб побачити, як вона впливала на мій апетит. І ось, що я помітила.

Перед виникненням мігрені

Це трапляється рідко, але іноді безпосередньо перед нападами мігрені я відчуваю надзвичайний голод, ніби мені необхідно з’їсти якомога більше. У таких випадках мені не хочеться чогось конкретного — підійде будь-що. 

Ці моменти голоду виникають під час продромальної фази мігрені (тобто безпосередньо перед виникненням мігренозного болю). Навіть після всіх цих років я рідко помічаю, що причиною голоду є мігрень, — лише після виникнення болю я розумію, що надмірний апетит був попереджувальною ознакою. Я попадаюся на це щоразу!

Під час нудоти, викликаною мігренню

Як і у багатьох інших людей, які страждають на хронічну мігрень, мої напади викликають нудоту — і, як ви, мабуть, здогадалися, у мене немає бажання їсти.

У такі моменти я намагаюся пити імбирний чай та жувати імбир, щоб упоратися з нудотою. Це допомагає, але тільки трохи.

Під час дуже сильного болю

Під час найважчих епізодів мігрені я зачиняюся у темній кімнаті з нестерпним болем. У такі дні я ледь можу підняти голову з подушки. Їжа — це останнє, що спадає на думку.

При цьому я примушую себе їсти — порожній шлунок і низький рівень цукру в крові можуть посилювати мій біль при мігрені. Це не приносить задоволення, але я все одно це роблю.

Зміни апетиту — це поширене явище.

Розмірковуючи над цим досвідом, я поспілкувалася у соціальних мережах з кількома своїми друзями, які страждають на мігрень, щоб зрозуміти, як мігрень впливає на їхні харчові звички.

Більшість відповіли, що у них посилюється апетит. Вони сказали, що потяг до їжі виникає ще до нападу мігрені, і їм дуже хочеться будь-якої некорисної та шкідливої їжі: вуглеводів, піци, чіпсів, картоплі фрі та газованих напоїв.

Я також чула від багатьох людей про серйозне зниження апетиту через нудоту, як у мене. Мої друзі поділилися, що у таких випадках вони часто примушують себе щось з’їсти, щоб не спровокувати посилення болю. Вони згадували імбирний ель, крекери, курячий суп з локшиною та імбирний чай, оскільки в такі моменти вони можуть переносити тільки таку їжу.

Декілька людей сказали, що часто вони можуть відчувати одночасно сильний голод і нудоту, і я їм дуже не заздрю.

Головний висновок

Зайве говорити, що мігрень може сильно впливати на апетит. Розпізнавати значні зміни апетиту як потенційну попереджувальну ознаку мігрені так само важливо, як і відстежувати свої тригери. Ви можете відмічати їх подумки або в журналі мігрені, щоб спробувати знайти закономірності, — таким чином ви зможете робити випереджувальні кроки для контролю симптомів при їх виникненні.

Для отримання додаткової інформації про лікування мігрені зверніться до лікаря.

 
MIG-US-NP-00130. ТРАВЕНЬ 2019 р.

Я вважаю цю статтю

Поділіться сторінкою


Вас також може зацікавити

Складнощі та радість догляду

Статті Тіна Гейтс
Читати далі

Подорожуючи з мігренню: що потрібно знати, перш ніж відправитися у подорож

Статті
Читати далі

5 несподіваних речей, які погіршують мої напади мігрені

Статті
Читати далі