Teva запроваджує нові 2D штрих-коди для протидії фальсифікації лікарських засобів

Обіг фальсифікованих лікарських засобів вважається одним із найбільших нелегальних ринків у світі, який щороку приносить організованим злочинним угрупуванням мільярди доларів 01

Фальсифіковані лікарські засоби щороку призводять до смерті тисяч людей, а також провокують безліч проблем зі здоров’ям 02.

Щоб протидіяти фальсифікації, Teva запроваджує нові 2D штрих-коди. Інвестувавши в цей проект понад 100 мільйонів доларів США, Teva створила нову технологію присвоєння серійних номерів, яка дозволить перевіряти автентичність лікарського засобу і гарантуватиме більше спокою фармацевтам та пацієнтам.

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, прибутки від реалізації фальсифікованих ліків становлять близько 200 мільярдів доларів, що відповідає 10-15% обсягів світового фармацевтичного ринку 03. Вони можуть продаватись на чорному ринку, через інтернет і навіть передаватись пацієнтові за рецептом.

Оскільки обсяги застосування фальсифікованих ліків зростають в усьому світі, Teva прагне унеможливити підробку своїх препаратів. З цією метою компанія запроваджує нанесення 2D штрих-кодів з відповідними глобальними ідентифікаційними номерами для відстеження на 326 виробничих лініях. Керівник проекту Галіт Мейран працює над цим проектом з 2015 року.

Мейран переконана, що штрих-коди дають пацієнтам більше впевненості у походженні препаратів. «Ці маленькі штрих-коди мають величезне значення для здоров’я пацієнтів і дозволяють втілити обіцянку бренду Teva. Пацієнт може самостійно перевірити автентичність свого препарату і захистити себе від ризиків».

Фармацевтична галузь давно наголошує на необхідності відстеження шляху лікарського засобу з метою протидії обігу фальсифікованої продукції. Тим не менше, злочинцям вдавалось створювати підробки різних препаратів, від тих, що призначені для лікування СНІДу, до таблеток проти малярії. 04

Всесвітня організація охорони здоров’я стверджує, що 1 із 10 лікарських засобів у країнах з низьким та середнім рівнем доходу, є фальсифікованим або таким, що не відповідає стандартам якості.

Мейран, яка працювала з сотнями співробітників на 38 заводах Teva по всьому світу, щоб втілити цей проект, додає: «Ми не зупиняємось на виробництві препарату та його постачанні на ринок. Ми використовуємо всі можливі способи, щоб пацієнти та фармацевти могли перевірити автентичність препарату, який тримають у руках».

Teva активно співпрацює з державними органами та зокрема прикордонними службами у різних країнах, щоб протидіяти постачанню фальсифікованих ліків. У 2013 році компанія допомогла зупинити комплексну операцію з фальсифікації після того, як пацієнт у Німеччині звернув увагу на помилки на упаковці лікарського засобу і звернувся в Teva. Компанія придбала кілька зразків підозрілого препарату, щоб протестувати їх у власних лабораторіях, і виявила, що вони містили оригінальний активний фармацевтичний інгредієнт але мали невідоме походження.

Щоб протидіяти зростаючій загрозі підробки ліків, Teva змінить упаковки мільярдів таблеток і капсул, які щороку виробляються на заводах компанії, та нанесе на них штрих-коди. Це один із найбільш масштабних проектів у компанії з точки зору залучення різних департаментів та роботи глобальних та місцевих команд у різних країнах.

Мейран, колишній спеціаліст з IT ризиків, працює у Teva шість років. Вона додає, що даний проект є результатом кількох років роботи між десятками департаментів: «над ним працювала справжня глобальна команда представників відділів закупівель, постачання, пакування тощо».

«Ця програма матиме вплив на всі аспекти нашої діяльності. Це було складно, але я пишаюсь всією нашою командою, яка втілила її в життя».

Використання фальсифікованих ліків раніше було менш поширеним в промислово-розвинених країнах , як США чи країни Західної Європи. Але тенденція шукати і купувати лікарські засоби онлайн призвела до зростання випадків купівлі підробних препаратів. За оцінками ВООЗ, в країнах Африки і в деяких регіонах Азії та Латинської Америки, частка ринку нелегальних ліків досягає 20-30% 05. Їх продаж негативно впливає і на країни третього світу, і на зарегульовані ринки США та ЄС.

Щоб протидіяти шкоді, спричиненій вживанням нелегальних ліків, Управління з контролю за продуктами харчування та лікарськими засобами США у 2014 році заявило про наміри зобов’язати виробників нанести серійні номери на кожну упаковку їх препаратів до листопада 2018 року. ЄС запровадить такий підхід до лютого 2019 року.


Джерела:

  1. Back to contents.
  2. Back to contents.
  3. Back to contents.
  4. Back to contents.
  5. Back to contents.