Teva та ПРООН підписали довгостроковий договір про постачання препарату для лікування розсіяного склерозу у рамках державних закупівель

Договір дозволить щорічно забезпечувати потреби у препараті близько 200 пацієнтів з розсіяним склерозом

Teva Pharmaceutical Industries Ltd (далі Teva) підписала довгостроковий договір з Програмою розвитку ООН в Україні (далі ПРООН) про постачання глатирамеру ацетату, препарату для терапії рецидивуючо-ремітуючих форм розсіяного склерозу. Угода укладена на один рік з можливістю продовження ще на два роки, тобто потенційно дозволить забезпечувати пацієнтів препаратом протягом всього періоду дії міжнародних закупівель.

Таким чином Teva та ПРООН створять умови для безперервного та своєчасного доступу до необхідної терапії для пацієнтів в Україні у рамках Національної програми МОЗ України. Препарат буде закуповуватись ПРООН за кошти державного бюджету.

Це одна із перших довгострокових угод про постачання лікарських засобів, укладених з ПРООН в Україні. Згідно з нею, найближчим часом Teva здійснить поставку препарату у кількості 30 790 одиниць у дозуванні 40 мг/мл та 4 803 одиниць у дозуванні 20 мг/мл на склад ПРООН. Аналогічну кількість препарату буде поставлено щороку протягом дії договору, у відповідності до номенклатури, розробленої МОЗ. Ця кількість забезпечить річні потреби у препараті для близько 200 пацієнтів з розсіяним склерозом.

За рахунок довгогострокової дії договору та великого обсягу закупівлі, Teva змогла запропонувати незмінну ціну на глатирамеру ацетат у дозуванні 20 мг/мл і забезпечити поступове зниження ціни на глатирамеру ацетат у дозуванні 40 мг/мл у 2017 та наступних роках.

Договір укладено у відповідності до вимог Постанови Кабінету Міністрів України №494 від 12 липня 2017 року «Про затвердження переліку лікарських засобів та медичних виробів, які закуповуються на підставі угод (договорів) щодо закупівлі із спеціалізованими організаціями».

Глатирамеру ацетат успішно застосовується для терапії рецидивуючо-ремітуючих форм розсіяного склерозу протягом більше 20 років[1]. Препарат необхідний для зменшення частоти загострень у пацієнтів з ремітуючо-рецидивуючим розсіяним склерозом.

«Довгострокові договори на закупівлю лікарських засобів використовуються в багатьох країнах для забезпечення безперервного доступу пацієнтів до високоякісних ліків за найбільш конкурентними цінами. Ми вдячні нашим партнерам з бізнесу за готовність працювати разом з нами над цією важливою ініціативою, що допоможе мільйонам українців», - зазначив Янтомас Хімстра, Голова Представництва ПРООН в Україні.

«Ми раді бути однією із перших компаній в Україні, яка укладає багаторічний договір з ПРООН. Тільки довгострокове планування може гарантувати пацієнтам безперебійний доступ до якісного лікування», зазначив Дмитро Спіцин, генеральний директор «Тева Україна». «Це також шлях до ефективнішого використання бюджетних коштів. Ми сподіваємось, що кошти, зекономлені в рамках цього договору, можуть бути спрямовані на лікування більшої кількості пацієнтів з розсіяним склерозом у наступні кілька років».

Довідка про розсіяний склероз

Розсіяний склероз (РС) є хронічним запальним захворюванням центральної нервової системи з ураженням білої речовини головного та спинного мозку. Захворювання проявляється порушенням різних функцій: когнітивної, зорової, рухової, чутливої, координаторної, сечового міхура і кишечника. Зазвичай симптоми РС розвиваються у віці 20-40 років, але віковий діапазон початку захворювання розширюється, зустрічаються педіатричні випадки, хворіють і літні люди. Жінки хворіють в 2-3 рази частіше, ніж чоловіки.

Більше 2 мільйонів осіб у світі страждають на РС. В Україні, за офіційними даними МОЗ, зареєстровано до 20 тис. хворих на РС. Поширеність захворювання щороку неухильно зростає в середньому на 1000-1200 осіб.

Терапія рецидивуючо-ремітуючих форм розсіяного склерозу включає симптоматичне лікування, лікування гострих рецидивів та прийом лікарських засобів, які модифікують перебіг захворювання.

ПРООН

Програма Розвитку ООН – агентство Організації Об'єднаних Націй, що спеціалізується на питаннях розвитку. ПРООН підтримує стратегічні ініціативи, спрямовані на розвиток потенціалу і сприяння всебічному зростанню і сталому людському розвитку. Завдяки партнерству з національними, обласними та місцевими органами влади, громадянським суспільством і приватним сектором, ПРООН прагне підтримати Україну на шляху до подолання бідності, розвитку людського потенціалу, захисту довкілля і розвитку демократичного врядування.

На прохання Міністерства охорони здоров'я України, ПРООН з 2015-го року закуповує ряд лікарських засобів і виробів медичного призначення за кошти державного бюджету. За підтримки ПРООН поступово буде створено національну агенцію із закупівель, яка буде опиратись на міжнародні стандарти та вбере в себе кращі світові практики. ПРООН допомагає Міністерству охорони здоров'я реформувати систему державних закупівель та зробити її прозорою та чесною.


Більше інформації ви знайдете на http://www.ua.undp.org

https://www.accessdata.fda.gov/scripts/cder/daf/index.cfm?event=overview.process&applno=020622