20 років в Україні
Робимо дні кращими
tip with img 20130808
Про компанію

Захоплююча історія успіху і досконалості

 • 1910 Закладаючи фундамент

  Компанію, сьогодні всім відому як «Тева», було засновано в Єрусалимі у 1901 році. Це було маленьке підприємство, що розповсюджувало імпортні препарати, використовуючи обози мулів та каравани верблюдів. Компанія називалась іменами власних засновників: «Саломон, Левін і Ельштейн Лтд».

 • 1930 Народження місцевої фармацевтичної промисловості

  Серед європейських іммігрантів до Палестини були і вчені, хіміки та техніки, які створювали фармацевтичні компанії. Працюючи з незначними обсягами, компанії зазнавали проблем у сфері логістики та законодавчих регулювань.

  З приходом до влади Нацистської партії у 1933 році, поставки ліків з Німеччини скоротилися. Щоб подолати дефіцит лікарських препаратів, «Саломон, Левін і Ельштейн» придбала землі у Петах-Тіква́, Ізраїль, і у 1935 році відкрила маленький завод з виробництва лікарських препаратів «Ассіа».

 • 1940 1950 Швидке зростання місцевого ринку ліків

  Протягом Другої світової війни маленькі фармацевтичні заводи залишались єдиним джерелом постачання ліків для місцевого ринку, сусідніх країн та британських військових, що зупинилися у цій місцевості.

  У 1951 році об’єднана компанія стала однією з перших промислових компаній, що привабила капітал завдяки першому розміщенню цінних паперів на біржі Тель-Авіву.

  Поступове післявоєнне відновлення імпорту ліків змусило місцевих виробників обміркувати вихід на нові ринки.

 • 1960 1970 Вивчаючи міжнародні можливості

  Маленкі фабрики, що з останніх сил намагалися вижити, вирішили злитися, щоб підвищити рентабельність роботи. Спершу відбулося злиття компаній «Ассіа» і «Зорі». Цим злиттям керував Елі Хурвіц, зять пана Саломона (і майбутній голова компанії «Тева»). А далі придбано компанію «Тева».

  У 1976 році, Елі Хурвіц здійснив офіційне злиття компаній «Ассіа», «Зорі» і «Тева» у найбільшу місцеву фармацевтичну компанію «Teva Pharmaceutical Industries Ltd.» (у перекладі з івриту слово Teva означає «Природа»). Елі Хурвіц пропрацював головою компанії «Тева» до свого добровільного звільнення у 2002 році.

 • 1980 Десять років зростання

  Придбання місцевого виробника ліків «Ікафарм» разом з «Плантекс», виробником АФІ, дало можливість здійснювати незалежне виробництво ліків, що містять і що не містять пеніцилін. Незалежність, як особлива вимога органів охорони здоров’я, відкрила «Теві» шлях на ринок США, як новій міжнародній компанії.

  Протягом цього десятиріччя, «Teva» розширювала свою діяльність у галузі медичних приладів, придбавши 50% компанії «Мігада», а також збільшила свою частку на ринку США ставши партнером «W.R. Grace» і «Lemmon».

 • 1990 Перетворення на багатонаціональну організацію

  «Тева» стала вагомим міжнародним гравцем засвоївши стратегію агресивного злиття та поглинання в США та Європі. Впродовж 1990-х, компанія «Тева» відкрила власний провідний завод з виробництва АФІ «Тева-Тек» і завершила десятирічну посилену інноваційну науково-дослідницьку діяльність успішним впровадженням COPAXONE®, інноваційного лікарського засобу проти множинного склерозу (MS).

 • 2000 2010 Безупинне зростання на міжнародній арені

  Компанія «Тева» продовжила розширювати свою присутність на світовому ринку і стала найбільшим виробником дженериків, а також увійшла до переліку 15 найбільших фармацевтичних компаній світу.

  У 2002 році, після відмови Елі Хурвіца від поста Голови та Президента компанії, Ізраїля Макова призначено його наступником.

  Компанія «Тева» має стабільне міжнародне положення та основні виробничі і ринкові потужності у Ізраїлі, Європі і США, а також мережу міжнародних дочірніх підприємств, серед яких «Sicor», «IVAX» і «Barr».

  У травні 2006 року, Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів (США) ухвалила препарат Азілект® (пігулки разагіліну), що приймається один раз на день як ліки для боротьби проти хвороби Паркінсона.

  У березні 2007 року, Шломо Янай став головою та Президентом компанії «Тева».

  Протягом серпня 2010 року компанія «Тева» завершила придбання німецької компанії «Ратіофарм». Це придбання суттєво збільшило частку компанії «Тева» на європейському ринку, завдяки використанню бездоганної бази «Ратіофарм» для біоподібних препаратів, брендованих дженериків і тендерів.

 • 2010 … Перетворення на багатонаціональну організацію

  Компанія «Тева» закінчила придбання «Theramex», європейського підприємства з охорони здоров’я жінок, що належало «Merck KGaA», у січні 2011 року. «Theramex» має і сильний образ марки і гарну репутацію щодо якості виробництва, а це долучить до активів «Теви» значне портфоліо у сфері жіночого здоров’я та гінекології, що продається у 50 країнах світу, і до того ж унікальну інноваційне портфоліо нових препаратів, та препаратів, що знаходяться у стадії розробки.

  Придбавши «Tayio» у липні і «KOWA» у вересні 2011 року, «Тева» посилила свою діяльність у Японії

 

 1901 р. – заснування компанії S.L.E.

Історія Teva Pharmaceutical Industries Limited розпочалась у 1901 році, коли в Єрусалимі було засновано компанію S.L.E., що спеціалізувалась на оптовій торгівлі імпортними лікарськими препаратами. Пізніше засновники S.L.E. створили виробничу фармацевтичну компанію Assia.

1935 р. – заснування компанії Teva

У 1935 році в Єрусалимі було створено виробничу фармацевтичну компанію Teva.

1976 р. – створення TevaPharmaceuticalIndustriesLtd.

У 1976 році Teva об’єдналась з фармацевтичними компаніями Assia та Zori. Таким чином було створено Teva Pharmaceutical Industries Ltd., найбільшу фармацевтичну компанію в Ізраїлі.

Вже в 1977 році новостворена компанія придбала голландське підприємство з виробництва активних фармацевтичних інгредієнтів Orphahell.   

1980 – 1990 роки – розширення присутності у світі

У 1980 – 1990 роках Teva Pharmaceutical Industries Ltd. розширювала міжнародну діяльність. Цей період відзначився виходом на ринок США, а також низкою угод про повне чи часткове придбання ізраїльських фармацевтичних компаній Ikapharm, Plantex, Migada, Abic, Travenol.

У 1987 році Teva придбала права на виробництво препарату для лікування розсіяного склерозу Copaxone.

1990 – 2000 роки – лідерство на ринку генеричних препаратів США

Наступні десять років стали для Teva періодом зростання, особливо в Європі та США. Компанія досягла лідерства на ринку генеричних препаратів США. У Європі Teva завершила придбання Migada Ltd. та ініціювала угоди з придбання компаній GRYPharm, Prosintex, Biogal, ICI, APS/Berk, Pharbil, Pharmachemie Group.

2000 – 2010 роки – придбання низки фармацевтичних компаній у різних частинах світу  

У 2000 – 2010 роках Teva інвестувала в угоди з придбання канадських, американських та європейських фармацевтичних компаній з підрозділами в країнах Південної Америки. Компанія стала найбільшим виробником генеричних препаратів у Північній Америці. У 2001 році, у партнерстві з Aventis Pharma, компанія розпочала продажі препарату Copaxone® у Європі.

У період з 2002 по 2010 рік, Teva придбала Bayer Classics у Франції, Honeywell Pharmaceutical Fine Chemicals та Dorom S.r.l.у Італії, Regent Drugs Limited у Індії, Sicor Inc., Medika AG у Швейцарії, IVAX та CoGenesys у США, Med Ilac у Туреччині, Bentley Pharmaceuticals у Іспанії. Придбання компанії Barr Pharmaceuticals у США та її європейського підрозділу PLIVA зміцнило позиції Teva в США та на інших пріоритетних ринках.

У 2008 році Teva розпочала співпрацю з японською компанією Kowa Company Ltd. та продажі генеричних препаратів на японському ринку.    

У 2010 році, після придбання німецької фармацевтичної компанії ratiopharm, частка ринку Teva в Європі суттєво зросла.

2010 – 2016 роки – стратегічні угоди для подальшого розвитку

Період з 2010 по 2016 рік відзначився придбанням компанії Theramex, що спеціалізується на жіночому здоров’ї; компанії Corporacion Infarmasa, однієї з топ-10 фармацевтичних компаній в Перу; компанії Taiyo, третього найбільшого виробника генеричних препаратів в Японії; міжнародної компанії Cephalon.

У 2011 році Teva та Procter & Gamble створили спільне підприємство PGT Healthcare, що спеціалізується на виробництві безрецептурних препаратів.

У 2012 році Teva придбала права на розробку препарату Huntexil® для лікування хвороби Гантінгтона, а також уклала угоду з канадською компанією Canadian Xenon Pharmaceuticals Inc. про право на розробку препарату XEN402.  

У цьому ж році, у рамках спільного підприємства з компанією Handok, Teva вийшла на південнокорейський фармацевтичний ринок. 

У 2012 – 2013 роках Teva завершила придбання компаній MicroDose, NuPathe Inc. та Labrys Biologics Inc. в США.

У 2013 році PGT Healthcare тісно співпрацювала з компанією Swisse Wellness, виробником вітамінів, мінералів та харчових добавок преміум-класу. 

У 2015 році Teva придбала Auspex, а також частки в Gecko Health Innovations Inc., Immuneering Corporation та Microchips Biotech Inc.

У травні 2016 року Teva придбала компанію Rimsa в Мексиці. У квітні цього ж року компанія заснувала спільне підприємство з Takeda, найбільшою фармацевтичною компанією в Японії. У серпні Teva придбала міжнародний фармацевтичний підрозділ компанії Allergan, Actavis Generics. У вересні Teva та Regeneron домовились про співпрацю у розробці та маркетингу знеболюючого препарату Fasinumab. У жовтні було досягнуто угоду з компанією Celltrion щодо продажів біо-аналогічних препаратів у США та Канаді. Також у жовтні 2016 року завершилось придбання компанії Anda, провідного дистрибутора генеричних препаратів в США.